29/05/2022
חדשות »

התנועה לאיכות השלטון לסלינגר: מנעי את מינוי שריג למגדל

השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר
שם פרטי
משפחה
טלפון
אימייל
קוד

 

נטען כי מינויו הצפוי של שריג לתפקיד בכיר במגדל מעורר שאלות קשות בנוגע לשיקולים שהנחו אותו בעת כהונתו כמפקח למתן היתר שליטה לאליהו
התנועה לאיכות השלטון פנתה למפקחת על הביטוח, דורית סלינגר, ולמשנה ליועץ המשפטי לממשלה, אבי ליכט, בבקשה למנוע את מינויו של פרופ' עודד שריג לתפקיד בכיר במגדל.

העליהום על שריג אינו מוצדק
14/8/2014
הניסיון לטעון שתהליכי קבלת ההחלטות שלהם יתבססו על הרצון למצוא חן בעיני המעסיקים העתידיים מעליב את כוח האדם האיכותי של האגף | זה בדיוק תפקידה של דורית סלינגר – לדאוג כי העובדים מקבלים החלטות ענייניות
"כידוע, שריג סיים כהונתו כמפקח על הביטוח לפני כשנה", נכתב בפנייה. ."במהלך כהונה זו שריג היה מעורב באישור מהלכים משמעותיים עבור מר אליהו, ביניהם אישור מתן היתר השליטה בחברת מגדל. נוסף על כך, כחלק מתפקידו, שריג אף קיבל החלטות אשר באופן עקיף וישיר תרמו לעסקיה של החברה. 3. עוד בזמנו, מתן היתר השליטה לשלמה אליהו עוררה תהיות רבות, זאת לאור העובדה שאליהו הואשם ואף הודה בהוצאת כספים אל מחוץ למדינה ללא דיווח תוך הפרת חובת הדיווח הקבועה בדין. לפי פרסומים, 30 המחאות בנקאיות הוצאו על ידי אליהו אל מחוץ לישראל בהיקף כולל של כ-60 מליון שקלים".

לטענת התנועה, עוד בזמן אישור היתר השליטה לאליהו, מדובר היה בצעד לא טריוויאלי. "אולם כיום, לאור המשרה המוצעת לשריג בחברת מגדל, נדמה כי מתעוררות שאלות קשות פי כמה אודות השיקולים אשר הנחו את המפקח, המטילות דופי כבד בהחלטתו דאז לאשר את ההיתר", נטען בפנייה.