28/06/2022
סוגי ביטוח »

ביטוח חו"ל

השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר
שם פרטי
משפחה
טלפון
אימייל
קוד

ביטוח נסיעות לחו"ל.

כיסוי של ביטוח נסיעות לחו"ל אינו דבר מובן מאליו - אחרי שהנציג מקריא את נתוני הפוליסה יש לעבור על הנתונים הכתובים ולהבין אם היא משתלמת ומכסה את שלל הצרכים והסיכונים שעלולים להתעורר במהלך הנסיעה.

ביטוח נסיעות מורכב כמה רבדים, והחלק המשמעותי ביותר הוא הביטוח הרפואי. היות שהביטוח הרפואי כפי שתקף בארץ על פי חוק הבריאות אינו תקף, יש למצוא פוליסת ביטוח בחברת ביטוח אשר מייצרת את מירב הכיסויים האפשריים, עבור מטרות הנסיעה וגם היעד. חשוב לדעת מה הפוליסה בדרך כלל תכלול, עוד לפני שמוסיפים אליה את שלל התוספות החיוניות עבור טיול מסוג מעט יותר אקזוטי כמו למשל טיול תרמילאים או טיול סקי ואפילו תוספת עבור ציוד מיוחד שעלותו גבוהה.

 

הכיסוי אינו מצמצם את הסיכונים

אין לטעות ולחשוב כי יש בכיסוי כדי לצמצם את הסיכונים, ומאידך - ניתן לומר שיש בכך צמצום כל שהוא של סיכונים כשמטפלים במצוקה בזמן. העניין בביטוח נסיעות לחו"ל הוא שמקבלים שירותים שונים - שאותם לא ניתן היה לקבל ממדינת היעד אלא דרך בירוקרטיה ארוכה וכספים רבים מכדי שהמבוטח היה יכול לעמוד בתשלומם.

 

יש לרכוש את הפוליסה לפני הטיסה

רכישת הפוליסה לפני הטיסה היא התזמון הנכון - אפשר לרכוש אותו גם חודש מראש או בדקה התשעים - אולם מי שמעוניין לערוך השוואת מחירים בין הפוליסות השונות שמוצעות בין חברות הביטוח, חברות האשראי וקופות החולים - רצוי לברר את ההצעות בין הפוליסות שמציעות החברות -  ובזמן זה יש לבדוק כיסויים ומחירים בין אותם נתוני פוליסה.

 

ביטוח נסיעות מורחב

כדי להרחיב את הכיסויים בפוליסה, יש לשלם מעט יותר, אולם פרישת כיסויים רחבה מקנה פיצויים רבים וגבוהים יותר ושקט נפשי רב יותר. כדי לנסוע בראש שקט לטיול או לטיסת העסקים, כדאי לדעת ולוודא שישנה חברת ביטוח שתקנה שירותים ו/או כיסויים על מקרי ביטוח רבים ככל שניתן.

ביטוח חו"ל בדקה ה – 90 לפני הטיסה

לפעמים מרוב סידורים לקראת הטיסה לחו"ל, אנו שוכחים את עצמנו ומגלים ברגע האחרון ששכחנו לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל. או אז, אנו נכנסים ללחץ ומאבדים את הראש, שכן לנסוע לחו"ל ללא ביטוח כזה, זה סיכון משמעותי ביותר. אז מה עושים?

 

נכנסים לאינטרנט

ראשית כל מומלץ לדעת כי כיום יש לא מעט אתרי אינטרנט וחברות לביטוח נסיעות לחו"ל שמציעות לכם לרכוש ביטוח נסיעות באינטרנט במרחק של כמה קליקים בלבד. כמובן, רצוי לברר שמדובר באתר מהימן, של חברה ידועה בתחום ביטוחי הנסיעות. חשוב לא לשכוח להגדיר את תאריכי הנסיעה שלכם בטרם הרכישה הסופית של ביטוח הנסיעות. כמו כן, שימו לב כי ביטוח הנסיעות שנרכש באינטרנט הוא הבסיסי ביותר שניתן למצוא ויתכן כי תצטרכו לדבר עם שרות הלקוחות בכדי לשדרג אותו.

 

מתי עדיף לא לחכות לרגע האחרון

יש כמה מקרים בהם ממש לא מומלץ שתחכו לרגע האחרון מבחינת רכישת ביטוח הנסיעות. מה למשל? אם אתם מתכננים טיול שמשלב ספורט אתגרי, תצטרכו לרכוש ביטוח נסיעות אתגרי שמיועד למי שעלולים לסכן עצמם בפעילויות אתגריות.

 

פעילות אתגרית אינה חייבת להיות צלילה או באנג'י. היא גם יכולה להיות פעילות שלחלקנו תשמע מאוד בסיסית כגון: רכיבת אופניים בשטח, טיול ג'יפים או אפילו בננות בחוף הים.

 

שימו לב גם שחלק מהחברות מציעים ביטוחים ייעודים בנושא כמו למשל ביטוח נסיעות לחופשות סקי, ביטוח נסיעות לספורט אקסטרים ועוד. עוד דבר חשוב לקחת בחשבון מבעוד מועד מבחינת ביטוח נסיעות- אם אתם חולים כרוניים או שאושפזתם בחצי השנה האחרונה. תצטרכו לרכוש ביטוח נסיעות המותאם למחלה שלכם, לתרופות שאתם לוקחים ולמצבם הבריאותי הכללי. יתכן כי תצטרכו להעביר ניירות בנושא ולכן חשוב לטפל בנושא מבעוד מועד.

 

טיולים ארוכים מצריכים ביטוח נסיעות משלהם

 

אם אתם מתכננים טיולי אתגר למשך הרבה זמן או טיולי תרמילאים, תזקקו לביטוח שיתאים לכל התקופה הזו שבה תהיו בחו"ל- קרי ביטוח נסיעות לתרמילאים. ביטוח כזה לרוב יהיה מקיף יותר  מאשר ביטוח נסיעות רגיל שיופק לתקופה ארוכה.